Antra diena

Antroji „Epochų ratu“ diena

                      Prasidėjo antroji „Epochų ratu“ diena. Iš vaikų akių dingo jaudulys ir nerimastingumas, visi tęsia pradėtus darbus. Šią dieną ramiau ne tik mokytojams, kurie sulaukė mažiau klausimų, bet ir mokiniams, kurie įpusėjo pradėtą veiklą.

                      Aptikome pavaduotoją Vaidą Raižį, padedantį šurmuliuojančiai pirmokų klasei, ir mums pavyko jį apklausti. Jo teigimu, projekto „Epochų ratu“ metu mokiniams kyla daug klausimų, tačiau pavaduotojas įžvelgia mokinių tobulėjimą informacinių technologijų srityje. Jo manymu, filmukų pateiktis yra patraukiantį akį, kūrybiškesnė, įdomesnė. Simas iš 1A klasės yra atsakingas už filmukų kūrimą. Simo ir pavaduotojo nuomonė sutapo, jog filmukų kūrimas yra įdomi, tačiau pastangų reikalaujanti užduotis. Visgi į šią užduotį galima pažvelgti iš įvairių pusių. Štai, pavyzdžiui, 1A klasės video kūrėjai savo filmuką pateiks humoristine forma, tačiau su istoriniais motyvais. Filmukų kūrimas – sudėtinga užduotis, sunkus darbas, bet mokytojų pagalba ir disciplina padės pabaigti užduotį iki trečios „Epochų ratu“ dienos.

                      Kiekvienas mokytojas stengiasi padėti gimnazijai kaip galėdamas. Vis tik mokinių žinias praplečia ne tik šis projektas, bet ir geografijos mokytojos Anelės Tubutienės organizuojami žygiai aplink Lietuvą, kurie skirti mūsų valstybės šimtmečiui paminėti.

                      Pakalbinome pirmokes Dominyką ir Indrę, kurios yra atsakingos už pateiktis. Nors antroji projekto diena dar tik prasidėjo, tačiau panelės jau atliko pasirinktą darbą. Gimnazisčių nuomone, laiko užtenka per akis. Laura, Silvija ir Austėja iš 1B klasės yra įsipareigojusios atlikti meninį pristatymą. Pirmąją projekto dieną jos susidūrė su sunkumais – teko pakeisti pasirinktą dainą. Nors merginoms trūksta laiko ir sunku rasti kompromisą tarp jų ir mokytojų nuomonės, tačiau, jų teigimu, šis projektas yra įdomi patirtis. 2B klasės merginos Beata, Justina ir Gabrielė kuria rekonstrukciją. Į šią užduotį jos pažvelgia labai kūrybiškai – sukūrė tarpukario diplomatų antspaudus ir dokumentus. Pasirinkta užduotis joms atrodo įdomesnė nei praeitais metais kurtas žaidimas. Tai įrodo, jog šis projektas tik tobulėja.

                      Taigi, beveik visiems mokiniams antroji projekto diena praėjo sklandžiai. Šiandien atsiskleidė pagrindinė VUG bendruomenės savybė – atsakingumas.

 

 

Viktorija Dolotova, Julija Dikčiūtė ir Elzė Beatričė Urbonaitė iš 2E klasės

Projektas ,,Epochų ratu. Vardan tos Lietuvos…”

Prasidėjus antrajai projekto dienai darbai jau įpusėjo. Vilniaus Užupio gimnazijos mokiniai aktyviai diskutuoja, kruopščiai dirba bei įnirtingai ruošiasi rytojaus pristatymams. Ne mažiau pluša ir jų mokytojai, padėdami kiekvienam mokiniui, kuriam reikia pagalbos. Mes nusprendėme įsilieti į kūrybinį procesą ir aprašyti jį iš vidaus.

Veiklos daug – laikas vis senka. Ar mokiniai spėja atlikti užduotis? Elžbieta iš 3c klasės džiaugiasi savo nuveiktu darbu ir nesijaudina dėl laiko trūkumo. Ji rašė laišką Baliui Sruogai, norėdama paaiškinti, kodėl jis tapo jos gyvenimo mokytoju. Šis darbas jau atliktas, tad jai beliko tik viską gražiai perrašyti. Jos bendraklasis Vilius dirba ties rekonstrukcijos užduotimi. Jai įvykdyti Vilius į mokyklą atsivežė savo prosenelės sukneles. Trečiosios D filmuko kūrimo komanda pripažįsta, kad jų užduotis kelia nemažai sunkumų, be to didelė dalis komandos narių serga. Kadangi kuriama animacija, sunkumų kelia piešinėlių piešimas, sudėtinga nejudinti kameros.

Kaip ir kiekvienais metais vyko viktorina, kuri reikalavo nemažai istorinių žinių. Prieš savaitę moksleiviai gavo 19 šaltinių, suskirstytų tomais, kiekvienas jų buvo maždaug 700 puslapių, tad dalyviai guodėsi, kad laiko pasiruošimui labai trūko. Nepaisydama to, Deivika iš 3c klasės nusiteikusi optimistiškai – jos komanda daug ruošėsi ir yra labai motyvuota. Deivika džiaugiasi būdama viktorinos dalimi, tai jau ne pirmi dalyvavimo metai ir ji tvirtina, kad kiekvieną kartą sudalyvavusi nepasigaili. Deja, šiais metais ne viskas vyko taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Pritrūko organizuotumo, pasiruošimo, iškilo problemų, nes B komandoje buvo per daug dalyvių, tačiau jos buvo greitai išspręstos. Komisiją sudarė dailės mokytoja D. Samuilienė, matematikos mokytojas A. Guziejus, chemijos mokytoja S. Matiukienė, geografijos mokytoja A. Tubutienė, istorijos mokytojas R. Ramanauskas, o juos visus ,,prižiūrėjo“ pavaduotuoja ugdymui V. Motiejūnienė. Mokytojai negailėjo juokelių. Pavyzdžiui, R. Ramanauskas į V. Motiejūnienės draugišką kritiką dėl mokinių istorijos žinių stygiaus, atsakinėjant išties sudėtingus klausimus, pasakė, jog „Fizikas geras kol jaunas, o istorikas – kai pasensta“. Į tai V. Motiejūnienė su šypsena atsakė: ,,Bet aš dar jauna, o jūs dar ne toks senas.“ Šis mokytojų pasisvaidymas juokeliais pagerino nuotaiką visiems dalyviams. Jau po pirmųjų viktorinos etapų laimėtojų vietas užsiėmė B klasė, neatsiliko ir E. Pasibaigus viktorinai buvo paskelbta, jog pirmąją vietą laimėjo B komanda, antrąją pasidalino A ir E komandos, o trečiąją – C. Šiais metais nepasisekė D komandai, kuri užėmė paskutiniąją, ketvirtą, vietą. Esame tikros, kitais metais jie sugrįš su didesne jėga ir išlygins rezultatą.

Po viktorinos užsukome į muzikos mokytojos N. Žylienės kabinetą, kuriame savo dainą rytojaus pasirodymui repetavo 3c klasės mokinės Paula, Gabrielė, Erika ir Ugnė. Verta paminėti, kad merginos atliks originalią, savo kūrybos dainą, tiek muziką, tiek žodžius jos parašė pačios. Daina apie Lietuvos partizanus, laisvę, meilę tėvynei. Jos dalinasi, kad šia daina siekia atminti partizanus, jų darbus Lietuvai. Paklaustos apie kūrybinį procesą, neslepia džiaugsmo rezultatais, atvirauja, jog iš pradžių kurti žodžius buvo sunku, bet netrukus joms pavyko atverti savo širdį, duoti laisvę jausmams ir tapo žymiai lengviau. Mes turėjome galimybę pamatyti dalį repeticijos ir galime drąsiai teigti, kad jų daina likom sužavėtos bei nekantraujame išvysti finalinio pasirodymo, kuris įvyks jau rytoj ryte. 

Antroji diena buvo tikrai produktyvi, pareikalavo daug darbo bei pastangų, tačiau, panašu, jog ji atneš nepakartojamus rezultatus. O ar taip ir įvyks, įsitikinsime jau rytoj, projekto „Epochų ratu. Vardan tos Lietuvos…“ darbų pristatymo metu.

Valerija Kozikaitė, Deimena Šalaševičiūtė